Truppen

#1 Nichole Persson
Målvakt
26 Rebecka Dahlberg
Målvakt
#2 Agnes Bergling
Back
#3 Michaela Larsson
Forward
#4 Felicia Thörngren
Back
#5 Fia Grönborg
Mittfältare
#6 Alexsandra Lobanova
Mittfältare
#7 Mathilda Lindström
Forward
#8 Ellinor Lindbom
Mittfältare
#9 Marie Segerholm
Mittfältare
#10 Eldina Ahmic
Mittfältare
#11 Malin Broberg
Forward
#12 Fia Jonsson
Mittfältare
#13 Filippa Wallén
Back
#14 Emelie Joelsson
Back
#16 Mathilda Prim
Back
#17 Esti Montes De Oca
Mittfältare
#18 Joy Mertzig
Back
#19 Emelie Eriksson
Mittfältare
#21 Michelle Rojas Flores
Mittfältare
#23 Lovisa Norrby
Back
#24 Ella Sonnelid
Utespelare
#27 Daniella Novakovic
Mittfältare

Ledare

Staffan Jacobsson
Sportchef/Ass. Tränare
Marcelo Fernández
Tränare
Göran Pettersson
Målvaktstränare
Tomas Johansson
Materialförvaltare
Tore Kleist
Media
Sanne Fomin Gabrielsen
Fysioterapeut

Tabell

Victoria Cup

4 mars 14.00

Segeltorps IF - BP

1-5

22 maj 20.15

Täby FK - BP

Tibblevallen

Träningsmatcher 2018

3 februari 11.00

BP – Enskede IK

4-1

10 februari 11.00

BP – IFK Norrköping

2-2

17 februari 12.00

BP - AIK

0-1

3 mars 12.30

BP – Gamla Upsala SK

9-0

10 mars 11.00

BP – Enköpings SK

5-0

17 mars 11.00

BP – Sätra SK

5-0

24 mars 11.30

BP – IK Uppsala

0-2

29 mars 18.45

BP – Sandvikens IK

8-0

7 april 13.00

BP – Hässelby SK

5-0

Division Ett Södra Svealand 2018

15 april 13.00

Älvsjö AIK - BP

0-3

21 april 13.00

BP- Tyresö FF

Grimsta

28 april 14.00

Boo FF - BP

Boovallen

5 maj 13.00

BP – Södersnäckornas BK

Grimsta

12 maj 14.00

Täby FK - BP

Tibblevallen

19 maj 13.00

BP – Enskede IK

Grimsta

26 maj 14.30

Telge United FF - BP

Södertälje Fotbollsarena

2 juni 13.00

BP – DFK Värmbol

Grimsta

9 juni 13.00

BP – Sätra SK

Grimsta

16 juni 12.30

P18 IK - BP

Visborgsvallen

21 juni 19.00

BP – Älta IF

Grimsta

28 juni 20.00

Tyresö FF - BP

Tyresövallen

7 augusti 19.00

BP – Älvsjö AIK

Grimsta

13 augusti 20.00

BP – Boo FF

Grimsta

19 augusti 18.00

Södersnäckornas BK - BP

Hammarby IP

25 augusti 13.00

BP – Täby FK

Grimsta

2 september 16.00

Enskede IK - BP

Enskede IP

8 september 13.00

BP – Telge United FF

Grimsta

16 september 14.00

DFK Värmbol - BP

Backavallen

22 september 14.00

Sätra SK - BP

Sätra BP

29 september 12.30

BP – P18 IK

Grimsta

7 oktober 14.00

Älta IF - BP

Älta IP